Zajęcia / Kursy

"Kursy programowania obrabiarek CNC w systemie MTS-CNC CAD/CAM z zakresu toczenia i frezowania"

Zakres tematyczny: Podstawy geometryczne układu współrzędnych X, Z i X, Y, Z. Wymiarowanie absolutne i przyrostowe (funkcje G90 i G91), wprowadzenie do programowania NC, budowa bloku programowego, funkcje modalne, przedstawienie i zastosowanie adresów, funkcje pomocnicze programowania (włączenie i wyłączenie: obrotów, chłodziwa) zatrzymanie i zakończenie programu, posuw F, stała prędkość skrawania G96, wymiana narzędzia, funkcje programowania wg DIN66025 oraz cykle obróbki tokarskiej, programowanie ciągów konturowych, ćwiczenia w pisaniu programów na tokarkę, funkcje programowania wg DIN66025 oraz cykle obróbki frezarskiej, ćwiczenia w pisaniu programów na frezarkę, symulacja i optymalizacja programów NC, automatyczne tworzenie planów obróbki i karty przygotowawczej, przetwarzanie maszynowe programów dla przykładowych sterowań obrabiarek CNC)
Liczba uczestników kursu: 10 osób
Liczba godzin: 50
Wymagania wstępne dla uczestników: podstawowa znajomość zagadnień z zakresu technologii skarawania, umiejętnośc czytania rysunku technicznego maszynowego,
Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia:Certyfikat MTS Mathematisch Technische Software-Entwicklung GmbH, świadectwo na formularzu według wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej,
Termin kursu: po zebraniu grupy,
Koszt w przeliczeniu na jednego uczestnika: 900 zł

"Kurs komputerowego wspomagania projektowania – Siemens Solid Edge"

Zakres tematyczny: Organizacja interfejsu użytkownika, struktura programu. Moduł Draft -modelowanie 2D – narzędzia rysowania, tworzenie dokumentacji płaskiej. Moduł Part - modelowanie 3D – modelowanie bryłowe części, tworzenie dokumentacji płaskiej z modeli 3D. Moduł Assembly- tworzenie złożeń z modeli 3D części, rysunki złożeniowe zespołów części.
Liczba uczestników kursu: 10 osób
Liczba godzin: 70
Wymagania wstępne dla uczestników: zasadnicze lub średnie wykształcenie zawodowe, podstawowa umiejętność czytania rysunku technicznego,
Dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia: świadectwo na formularzu według wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej,